Umění

uměleckého

vyjádření

Zde je pro Vás připravena ke stažení technika

Umění uměleckého vyjádření

V čem mi pomůže tato technika?

  • probouzí talent v základních oblastech uměleckého vyjadřování
  • podporuje kreativitu
  • otevírá dveře k novým možnostem a pohledům
  • přinese do partnerského vztahu jiskru a vzrušení

Umění uměleckého vyjádření je nádherná meditace, která na niterné úrovni probouzí atraktivitu člověka, otevírá talent a umělecké vyjadřování. Je vhodná pro jakýkoliv podprogram nebo úvod k nádhernému večeru, jako naladění na milostný zážitek apod.

Popis

Umění uměleckého vyjádření je báječná technika na probuzení kreativity. Pokuste se po dobu trvání celé meditace vůbec nehodnotit co tvoříte a jenom se čistě ponořte do procesu tvoření.

Tuto techniku můžete dělat individuálně nebo v páru. Je nesmírně důležité dělat tuto techniku naplno a po dobu dělání techniky se nerozptylovat ničím jiným a udržet se po celou dobu v technice.  Zpočátku to bude možná náročnejší, ale vyplatí se v tom vytrvat a zkoušet jí znova. Máme ověřené na mnoha účastnících našich kurzů, že tato technika funguje báječně.

Pro domácí terapii a vydatnou podporu vztahu je dobré udělat si celou techniku alespoň jednou týdně a navíc kdykoliv máte čas si udělat kteroukoliv část. 

Návod

Najděte si příjemné místo, kde budete techniku dělat. Myslete na to, že je důležité mít kvalitní přehrávač, neboť hudba nese léčebné frekvence. Mějte volný oděv. Pokud děláte techniku v místnosti, zajistěte, aby byla vyvětraná a aby v ní byl dostatek čerstvého vzduchu. Meditace umožňuje silné emocionální vjemy, proto dbejte na to, abyste byli v pocitovém bezpečí, aby Vás nikdo nerušil a abyste vy někoho nerušili. Pro pocit bezpečí zvažte případné uzamčení místnosti. Vypněte mobily a telefony. Udělejte si na sebe čas. Jemná uvolňující vůně v místnosti je také velmi vhodná. Pusťte si hudbu a můžete začít dělat první část.

Hudba je určena speciálně pro tuto techniku a povede vás. Po dobu trvání techniky s nikým nemluvte !

Technika má 4 části.

První část – Malování nebo kreslení

Posaďte se do tureckého sedu, poslouchejte hudbu a vyjadřujte se spontánním malováním.
Je dobré použít pastelky a čtvrtku papíru pro jednoduchost. Barvy by mohly ovlivňovat meditaci, mohly by se například vylít nebo něco ušpinit, což by Vás mohlo vytrhnout z meditace.  Pokud si nebudete dělat nic z takových potíží, můžete použít barvy a plátno.

Druhá část – Zpívání

Dívejte se na své dílo, nechte se jím inspirovat. Poslouchejte hudbu a zpívejte nahodilé vokály, fráze či rytmické melodie.

Třetí část – Tancování

Vstaňte, spontánně tančete pod vlivem hudby a svého díla. Můžete své dílo někam vyvěsit a během tance se na něj občas podívat, nebo chvíli s dílem v rukách tancovat. Mějte však na paměti, že většinu tance je žádoucí mít volné ruce a nohy, aby byl tanec skutečně spontánní.

Čtvrtá část – Relaxace

Lehněte si na zem a relaxujte. Vnímejte sebe.

Kompletní technika Umění uměleckého vyjádření

Soubory ke stažení

Audio soubory si zde můžete přehrát nebo stáhnout. Každý audio soubor obsahuje jednu část meditace. Doporučujeme si udělat kompletní techniku, což je určitě nejvýhodnější a nejúčinnejší. V případě nedostatku času a jako nouzovou možnost, si můžete udělat jenom jednou část, kterou si zvolíte.

Chcete se naučit tuto i mnoho dalších zajímavých technik pro páry pod lektorským vedením?

Zážitkový víkend pro páry

kterým zkvalitníte vztah a budete ho chránit před vyhořením. Naučíte se nádherné techniky, kterými můžete hýčkat vztah doma. Nikdy se už spolu nebudete nudit a budete se těšit jeden na druhého. Zážitkový program víkendu je dán unikátním know-how, které vychází jednak z tradičních starodávných poznatků a jednak z posledních výzkumů transformační psychologie. 

Na našich speciálních víkendech si odpočinete a uvolníte se od nashromážděných stresů. Pomocí mistrovských technik tantrické jógy a pod vedením zkušených lektorů překonáte povrchní psychické bariéry a znovu prožijete něco pěkného.

Co zde zažijete? 

  • speciální techniky na uvolnění psychiky a stresů
  • unikátní párové meditace, masáže a relaxace, které mají kořeny ve starodávné Indii. Programy jsou ale rozvíjeny moderním způsobem, aby byly uchopitelné pro současného člověka
  • posvátné pozice, tzv. asány, ve kterých partneři otevírají soulad mužských a ženských aspektů. Získávají tak velké psychické porozumění
  • získáte jedinečné know-how pro péči o vztah v každodenním životě

Naučte se techniky

  • Vědomá hádka
  • Umění odpustit
  • Umění uměleckého vyjádření

Pod vedením profesionálního lektora

Na každém víkendu se také naučíte... 

  • jeden typ senzuální masáže pro naplněné společné chvíle
  • specifickou léčebnou partnerskou pozici pro společnou relaxaci a meditaci
  • posvátné pozice - asány, které podpoří soulad mužských a ženských aspektů
  • mystické párové cvičení, které bude psychicky pomáhat vztahu
  • další speciální techniky pro rozvoj osobnosti a podporu partnerství
  • desatero dovedností, které Vám pomůžou pečovat o vztah v každodenním životě

Vaše cena: 5480 Kč / pro jednu osobu  (10960 Kč pro dvě osoby) , zahrnuje ubytování, stravu a program 

Podrobnosti pobytu

Ubytování je ve vlastním apartmánu se záchodem a sprchou. Spí se na velké manželské posteli se speciální matrací podporující kvalitní spánek a relaxaci. Apartmán je tvořen z přírodního dřeva s důrazem na ekologii. 

Program je vedený profesionálním lektorem a probíhá v profesionálním meditačním sále se zateplenou podlahou, krbem a muzikoterapeutickým ozvučením. V ceně programu je vegetariánská strava, která podporuje program. Celé naše centrum je horským a lázeňským centrem v prostředí klimatických lázní a silových míst v přírodě, které využíváme k programu. V centru jsou prostory pro wellness, bylinné terapeutické lázně, pro saunu a relaxaci u krbu.

Jak jsou víkendy organizovány 

Zařadíme Vás na nejbližší volný termín. Akce je velmi vyjímečná a je pro omezený počet účastníků. Výjimečnost je mimo jiné dána možnostmi profesionálního lektora, který má mistrovskou úroveň.

V případě, že pro Vás termín nebude vhodný, dostanete od nás opakované nabídky termínů. Dostanete rovnež příležitost stanovit si svůj termín po osobní konzultaci.

Pokud nevyužijete příležitost do jednoho roku, vrátíme Vám celou částku.

O lektorovi

MVDr. Martin Tomaško Ph.D.

Martin dlouhodobě podporuje Meditační centrum v Lažánkách. Působí zde jako lektor párové tantry, mužských skupin a jako specialista na katarzní a tranzovní techniky hostuje i na skupinách pro ženy. Tantře se věnuje s nepřetržitým nadšením téměř 20 let . Také absolvoval Reiki školu, No-mind trénink a mnohé art terapeutické programy a semináře pro rozvoj talentu a přirozeného potenciálu člověka.

O tvůrci

Ing. Igor Samotný

Igor je jeden z nejzkušenějších lektorů vůbec, během své 30 leté lektorské praxe vedl několik tisíc programů, workshopů, seminářů. Je expertem na problematiku intimních schopností člověka. Má tradiční tantrické zasvěcení a je trénován na mnoha úrovních. Absolvoval meditační terapie v Osho multiversitě v Půně na lektorské úrovni. Igor je jedním z nejvýznamnějších pokračovatelů Oshova poselství, což se projevuje hlavně ve formě tvorby meditačních terapií a meditačních technik v rozsahu, který nemá ve světě obdoby. V Meditačním centru Lažánky vede mnohé kurzy postavené na základě meditačních technik, tantry a tantra-jógy.